Článek na začátek

26. května 2013 v 8:25 | Kirma |  Na slovíčko
Podle přezdívky mě nejspíš poznáte a možná znáte i můj osobní blog. Ale teď jsem tu z jiného důvodu - založila jsem si blog, který bude věnován jen a pouze knižním recenzím. Ano, je to sice hodně časově náročné, chce to trpělivost a hodně blogové aktivity a tu jsem v poslední době dost zanedbávala.


Samozřejmě vést recenzní blog (či web) není jednoduchá záležitost. Říkala jsem si, že v poslední době jsem na knihy docela zanevřela, jelikož už přečtu jen jednu knihu za měsíc a to je podle mě docela ostuda. Tak jsem si myslela, že mě možná tohle nakopne a pokud uvidím i aktivitu, návštěvnost, tak i možná motivuje k lepším čtenářským výkonům.
Co se týče recenzí, v nich jsem úplný začátečník, ale to nevadí, postupem času se to může zlepšovat. Sice budou lítat třísky, budu muset přijímat i kritiku, uvítám i pochvaly, rady, tipy a podobně. Tím lépe, zezačátku můžu být dost na zabití, co se týče toho mého šroubovaného psaní a neustálého prohazování slov, či pokusů o megadlouhé souvětí. Ale jako správná začátečnice si samozřejmě projdu nějaké "internetové manuály" a proštuduji si rady pro začínající recenzenty, jelikož začínat bez nějaké přípravy je jako "skoč do vody a plav". Zatímco články na blogu jsem psala z fleku, bez rozmýšlení, tak, jak jsem to cítila, tady chci každou myšlenku prohazovat, pořádně ji rozebrat a správně zformulovat. Při čtení si nejspíše povedu malé poznámky, abych nezapomněla, co jsem četla, popř. zaznamenávat si klíčové momenty.
Psala jsem jen pár recenzí na mém blogu, ale ty byly dost odbyté (podle mě, nevím, jestli vám to připadalo také) a nezáživné, taková suchá recenze bez ničeho.

Při recenzích budu možná trochu spolupracovat s webem www.cbdb.cz, což je československá knižní databáze (tedy abych byla přesnější, československá bibliografická databáze), určitě ji znáte. Co se týče obálek knih, tak tady pomůže asi klasicky strýček Google. Tedy prozatím. A proč jsem s tímto nápadem vlastně přišla? Nejenže by mi to pomohlo pořádně si roztřídit seznamy přečtených knih, taky by mě zajímal názor na mé vymyšlené recenze od lidí, ale také jsem se nechala inspirovat docela známou recenzentkou Laurdes, která je mi v tomto velkým vzorem.

Takže doufejme, že mé začátky nebudou tolik krušné a že to moc nebude bolet a budu ráda, když budete hodně komentovat a vyjadřovat mi své názory!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama