Stephen King - Lisey a její příběh

27. května 2013 v 20:33 | Kirma |  Knihy za rok 2012
- Autor: Stephen King
- Originální název: Lisey´s Story
- Rok celosvětového vydání: 2006
- Vydání ČR: BETA Dobrovský - 2007
- Žánr: Román/Psychologický/Thriller

Stephen King je jedním ze spisovatelů, kteří dokázali perfektně vymazat hranici mezi realitou a fikcí, a tím jeho díla dostávají realističtější podobu, jako bychom to při čtení sami prožívali. Možná proto je Stephen King považován za nejlepšího spisovatele hororů a jeho "Kingovky" jsou úspěšně prodávány po celém světě.Hlavní hrdinkou této knihy je Lisey Landonová. Její manžel, slavný spisovatel a nositel literárních cen, Scott Landon, byl zastřelen na jedné z literárních akcí a Lisey se až po velmi dlouhé době odhodlá sklidit jeho pracovnu. Přitom si uvědomí, kolik toho pozapomněla ze svých vzpomínek a co se skrývá za její myslí tzv. "purpurovou oponou".

Jednoho dne jí zavolá neznámý muž, ze kterého se postupem času vyklube šílenec a násilník skrývající se za třemi jmény - Zack McCool, Jimmy Dooley a nakonec John Dooley. Začne Lisey vyhrožovat a ona musí udělat maximum proto, aby vůbec přežila. Vydává se za svými vzpomínkami, plus se vypořádává s různými osobními potížemi např. se "zešílením" Amandy, své sestry. Avšak ve své mysli se vydává do Bájodolí, se kterým ji seznámil její manžel a také se prodírá celou Scottovou historií. Podaří se jí díky vzpomínkám a své vlastní vůli vyhrát nad šílencem Dooleym, anebo se nechá dobrovolně poddat osudu každého člověka - smrtí?

Spíše než děsivý počin, tak je tato kniha více psychologická a King tu hodně dával do popředí Liseyiny city.
Kniha ovšem není pro ty, kteří při čtení moc neradi přemýšlejí - i já měla občas problémy s pochopením a i když se to King snažil odlehčit slovy jako "sejřit", "darda" a "SESIKO", místy se mu to podle mého názoru nepovedlo. Knihu rozhodně jako oddechovku nedoporučuji, ale i tak jí dávám sedm bodů z deseti.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Clarush* Clarush* | Web | 22. června 2013 v 14:45 | Reagovat

Páni :D jen co vejdu na tvůj blog už jsem nadšená :D King je můj hrdina :D

2 BenyM BenyM | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:00 | Reagovat

I found this page on 16th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama